SPONZOŘI PRO ROK 2024
Za podporu děkujeme všem našim kreativcům a sponzorům, kteří u toho letos budou s námi! Poděkování patří:
PELLS - značka Pells vznikla z lásky ke kolům a k cyklistice. Na začátku jako nadšenci do sportu a techniky vyvinuli špičkové závodní rámy a začali je na míru vyrábět pro profesionální cyklisty. V mnohém předběhli konkurenci a určovali trend. Vždyť Pells jako jedna z prvních cyklofirem na světě začala pracovat s karbonem. Vlastní vývoj, testování i ruční výroba – to vše se od počátku odehrávalo v České republice. S karbonovými speciály Pells startovali cyklisté na závodech světového poháru, mistrovství světa i na olympijských hrách. Několikrát se mohli chlubit ziskem titulu mistra ČR. Další krok logicky následoval. Pells se rozhodl, že stejný pocit z jízdy chce nabídnout mnohem širšímu spektru cyklistů a v roce 2002 poprvé představili svá kola veřejnosti. Dali do nich to nejlepší, co se naučili při výrobě závodních speciálů. Ověřenou geometrii, která funguje na silnici i v terénu a díky které budete opravdu rychlí. Kvalitní zpracování a smysl pro detail. Nepřekonatelný poměr ceny a kvality. A konečně design.
AZUB bike s.r.o. - společnost z Uherského Brodu, která je mimo jiného největším výrobcem lehokol v České republice. Kromě toho však AZUB zastupuje několik významných značek na českém trhu, mezi které patří, vedle mnoha dalších, značka Ortlieb, legenda ve světe cyklistických a cykloturistických brašen a dalšího vybavení, nebo třeba Brooks a jejich ještě legendárnější kožená sedla. Předpokládáme však, že tyto značky žádnému bikepackerovi nemusíme příliš představovat. :)
LAWI Sport s.r.o. - přední český výrobce sportovního a cyklistického oblečení, cyklistických ponožek, běhu, trisuitů a volnočasových oděvů. Kromě rozsáhlé vlastní sbírky existuje také nabízí možnost mít sportovní oblečení navržené ve vlastním designu. Společnost byla založena v roce 2004, ale velmi rychle se dokázala propracovat do čela pelotonu firem, zabývajících se zakázkovou výrobou cyklistického oblečení v Česku. V závodě firem se prosazuje především kvalitou výrobků a vstřícností vůči zákazníkům. Za tuto stáj jezdí profesionálové i hobíci.
INBROLLY s.r.o. - pár slov kamaráda a jednatele společnosti Radka Jahody: "Před pěti lety v roce 2019 jsme spolu s Tomášem bojovali s nástrahy tratě 1000 miles adventure a poté se stále potkáváme na mnoha dalších závodech. Tomáš na "míle", jak se familiárně říká závodu 1000 mil, nezanevřel a neskutečně sportovně vyrostl a dokonce je již dvakrát vyhrál. Tenkrát začal vznikat i DYNABANK, první verze byla odzkoušena právě v tomto závodě v roce 2019. A nyní se naše cesty opět částečně spojují, Tomáš si spolu s Klárkou, se kterou se seznámil jak jinak než na mílích, vloni založil vlastní MTB závod bez zabezpečení nazvaný 3-2-1 VABANK, který je jedinečný v tom, že je omezena výbava, kterou si závodník s sebou může vést. Je to prostě závod vabank. A letos je ošperkovaný ještě tím, že Klárka s Tomášem si den předem řeknou své ano pro společnou cestu životem."
Stavogarant s.r.o. - společnosti děkujeme za materiální i osobní výpomoc při organizaci závodu.
Arnoštovi Mikuličkovi, neskutečně talentovanému umělci tělem i duší, studentu ateliéru Design obuvi ve Zlíně, který je tvůrcem doplňků a kterého v tvorbě nejvíce formuje jeho původ z malé vesničky na Moravě. Čerpá zejména ze silných rodinných pout a vztahů, což se projevuje i v jeho výrobcích, do nichž dává srdce. Rád do svého procesu tvorby aplikuje research trendů a predikci na následující sezóny, což jde ruku v ruce s jeho zálibou ve zkoušení a využívání nových technologií. Důležitým faktorem je kromě propracovaného konceptu taktéž udržitelnost. Ta se projevuje ve formě upcyclingu, kdy recyklováním starých tenisek vznikají zcela nové produkty, jako jsou tašky, batohy anebo kšilty. Právě techniku recyklace Arnošt použil i při výrobě vabankovských medailí, které vznikly z použitých plášťů. Je to symbolické pojetí toho, že "kama" (rozumějte kudy) závodník-cyklista jede, tam nechává otisk sám sebe, a taky si něco z cest bere. Otisk je pomyslná stopa, která v přírodě zůstane na dobu určitou, ale medaile je tu na furt. Pryž se jako taková recykluje celkem špatně - jde pouze rozšrotovat a přidat do různých směsí asfaltu, tartanu atd. Medaile jsou rozděleny na dva druhy. Ty speciálnější z nich jsou vyrobeny z plášťů Tomáše, se kterými vyhrál v loňském roce (spolu s Tomem Fabiánem) závod 1000 miles adventure, a na kterých je napsané spoustu motivačních slůvek. Medaile jsou dále rozlišeny barevným prošitím, které používám na většině výrobků, což je takové poznávadlo - konkrétně je na nich vyšitý rozličný počet proužků značících umístění na pomyslné bedně." Slovy Arnošta: "A proč jsem si vybral právě tyto blázny a kývl jim na to, abych pro ně vyrobil medaile? Protože jsou dobrosrdeční a vím, cítím to, že jsou to srdcaři, kteří neberou dobré skutky na lehkou váhu. Mám je rád, a věřím tomu, že se závod povede a nebude to jen jeden ročník, ale vytvoří zcela nový koncept závodění, kterého bych se chtěl sám asi i zúčastnit. To teda chtěl, no! :)
Radkovi "Benymu" Benešovi, který se postaral o bezkonkurenční putovní trofeje pro prvního muže a první ženu. Kromě toho, že Beny je dlouholetý kamarád Péti, je to maximálně všestranný člověk s různorodými aktivitami, jejichž výčet by nebral konce... Zkusíme vyjmenovat alespoň některé z jeho charakteristik... Beny je cyklista, organizátor cyklokrosových závodů (a ne ledajakých - o Jabkenicích ve spojitosti s Toi Toi Cupem a mistrovstvím České republiky jste určitě slyšeli), inovátor, tvůrce, člověk, co se zkrátka celý život pohybuje ve světě sportu, zejména se motá kolem kol a motorek. Před lety začal ve volném čase vyrábět trofeje, protože jak sám říká, nechtěl pro závody, které pořádal, kupovat poháry postrádající jakoukoli přidanou hodnotu. Mimo jiného, Beny tvoří trofeje pro Mezinárodní cyklistický závod Gravel Blinduro, a taky pro všechny další závody a akce, které ho zaujmou. Nechce dělat sériovky, proto každá jeho trofej je originál. A kde Beny bere inspiraci? Nejčastěji na kole, kdy nohy šlapou, ruce pracují, ale hlava je jinde, ta přemýšlí a sleduje věci kolem... Nebo při cyklistických závodech v televizi, kde si všímá detailů, stačí třeba nějaká zajímavá socha na kruhovém objezdu a už to jede... Materiál, ze kterého tvoří, se skládá převážně ze starých komponentů z kol... Má to svou symboliku. Když Péťa oslovil Benyho s prosbou, jestli by nechtěl pro závod 3-2-1 VABANK udělat putovní trofej, nebylo jisté, jestli na to vůbec kývne. Jak jsme říkali, Beny si zkrátka vybírá, pro jaké akce bude tvořit a rozhodně nebere všechny nabídky. O to víc si vážíme toho, že náš závod Benyho zaujal, protože kdyby se mu naše myšlenka nezamlouvala, ani dlouholetá známost s Péťou by nestačila... Po té, co Péťa Benymu o našem závodu řekl, Beny měl za hodinu jasnou představu o tom, jak bude trofej vypadat. Na výrobu použil řetěz z kola, což je maximálně příznačné pro cyklistický závod, ze kterého vytvořil obrys České republiky. Beny nám tak nechal prostor pro případné další ročníky měnit lokalitu závodu, za což mu děkujeme, že nám nesvázal ruce... Ale to je hudba budoucnosti, zpět k Benymu. Dalším výrazným prvkem naší trofeje je kompas, protože VABANK je o cestování, o orientaci, o poznávání nových míst. A hlavně na to šel Beny prakticky, má se jednat o putovní trofej, proto nechtěl, aby z ní něco vyčnívalo, aby nebyla náchylná na poškození, když půjde z ruky do ruky. Takto se dá pohodlně pověsit na zeď nebo položit na poličku.