O nás

Jsme dvojice nadšených cyklistů, Klára a Tom, kteří se ze všeho nejraději vydávají za cyklodobrodružstvím do míst, kde byste cyklisty nečekali... Postřehy z našich cest a závodů pak rádi sdílíme s naším okolím, a protože víme, že zážitky jsou nepřenositelné, najdete tady i tipy na nejrůznější cyklovýlety, včetně mapových podkladů. Začalo to jako sólo koníček...

Oba jsme odjakživa měli rádi kolo, oba jsme rádi zažívali dobrodružství, oba jsme se rádi pohybovali v diskomfortu... Oběma nám však chyběl parťák, spřízněná duše pro všechny špatnosti. Až se naše cesty spojily a...

A z koníčku je životní láska

Nejen láska ke kolům, dobrodružství, k diskomfortu a posouvání si vlastních hranic, ale především láska k sobě navzájem. Je skvělé mít konečně toho správného parťáka po svém boku, kterému přijde taky normální jet k moři na kole, spát venku za každého počasí a týden se neumývat... Měli jsme zkrátka štěstí, že jsme na sebe narazili. A víte, kde se to stalo? No přece na kole, jak jinak! :) O našem setkání během závodu 1000 Miles Adventure v roce 2021 se dočtete v našem cyklodeníku v úplně prvním článku.

Klára

31letá holka původem ze Slovácka, co se našla v toulání se na kole... A čím delší vzdálenosti, tím lépe. Kolo miluje od dětství, ale využívat ho víc začala až na střední, kdy se kolo stalo jejím spojovatel mezi vesnicí, kde žila, a městem, kam  jsem chodila do školy a kde měla všechny kamarády. K prvním výpravám na těžko, až už sólo či s přáteli, to pak byl jen krůček, ale pro Kláru obrovsky významný. Zamilovala se do pocitu, že se může dostat kamkoli a nemusí se na nic a nikoho vázat, zkrátka pocit absolutní svobody. Když se k tomu přidá to, že člověk může na kole navštívit v podstatě i ten nejzapadlejší kout přírody, mimo veškerou civilizaci a zároveň toho stihne hodně vidět a je vlastně pořád v pohybu, vznikne z toho závislost. 

Klářinou další zálibou je dobrovolnická činnost s dětmi, a to už hezkou řadu let. Ta spočívá převážně v letních táborech, kam jezdí dělat vedoucí a zdravotnici, ale občas se poštěstí uspořádat nějakou víkendovou aktivitu s dětmi i během roku.

A když zrovna není na kole, ani s dětmi, najdete ji v advokátní kanceláři. Kromě práv Klára vystudovala taky psychologii, obojí v Brně, kde od vysokoškolských studií řadu let zůstala. Na podzim roku 2022 se však přestěhovala tam, kam ji srdce táhlo, k Tomovi na hory...  

Tom

33letý Tom je velký pohodář, co si život bez kola neumí představit. Začínal jako endurista, ale protože jde do všeho na plný plyn, v rámci zachování si zdraví raději tuto disciplínu opustil. Poté, co zhlédl film o závodu 1000 Miles Adventure, věděl, že má jasno. Rok na to, v roce 2018, se postavil na start tohoto závodu a o tři roky později závod spolu s Radkem Musilem poprvé vyhrál. Tom doslova propadl dlouhým závodům bez podpory a bikepackingu vůbec. U Toma platí, že čím horší podmínky venku panují, tím více si to užívá. Několik dní v kuse nespat a mít skutečný požitek z jízdy v jakémkoli počasí - od deště po sníh a mráz, to on prostě umí. Bodejť by ne, když pochází z podhůří Jizerských hor, kde poctivě sbírá kilometry po celý rok.

Tom má tu výhodu, na rozdíl od Kláry, že kolům vážně rozumí. Není pro něj problém opravit "doma na koleni" téměř jakoukoli závadu a kolo si umí vymazlit do posledního detailu.

Stejně tak dobře, jako Tom jezdí na kole, umí i vařit, což je jeho další koníček. Rád si stoupne k plotně a vyčaruje téměř cokoli.