ODKAZ NA 13MINUTOVÝ SESTŘIH TOHO NEJLEPŠÍHO ZE ZÁVODU ZDE:


Máme stránku na Facebooku, takže nás můžete sledovat i tam! Doufáme, že nám to usnadní komunikaci s vámi a nabídne to rovněž možnost komunikace mezi vámi vzájemně. Na FB se budeme dávat i aktuální report ze závodu, proto se nebojte zaslat odkaz i vašim blízkým. :) Odkaz zde: 

A nově máme už i instagram. Odkaz zde:  


BEZE VŠEHO? ALE OVŠEM, BEZE VŠEHO! MINIMALISTICKÝ CYKLISTICKÝ ZÁVOD BEZ ZABEZPEČENÍ, KTERÝ VÁS ZAVEDE DO MÍST, KAM SE JEN TAK NEPODÍVÁTE. 


A JE TO TADY! 

Nastal čas se s vámi podělit o náš projekt, který jsme spolu s kamarádem Péťou Tichým, taktéž zapáleným cyklistou, začali před časem při jedné ze společných vyjížděk střádat. Všichni tři se rádi zúčastňujeme závodů ostatních přátel, a chraň Bůh, abychom jim chtěli fušovat do řemesla, respektive dělat svůj vlastní závod proto, abychom to dělali lépe. Spíš jsme všichni tři (hlavně tedy Tom) zastánci minimalismu, a tak jsme chtěli tuto myšlenku nabídnout i ostatním závodníkům, kteří třeba dosud nenašli ten správný impuls k tomu, aby se zkusili vydat na trasu tak nějak víc na lehko... 

A o co tedy jde? Závod nazvaný 3-2-1 VABANK razí takovou filozofii, aby si každý závodník vystačil s minimem věcí, což je ale pravděpodobně záměr většiny účastníků bikepackingových závodů. U závodu 3-2-1 VABANK je však rozdíl v tom, že o tom, jaké věci si závodník do závodu vezme, nebude rozhodovat on sám. Znáte dětskou hru: "Které tři věci by sis vzal na pustý ostrov?" My se vás budeme ptát podobě, a sice: "Které tři věci si chceš s sebou vzít na start?"

ODKAZ NA ČLÁNEK V BOLESLAVSKÉM DENÍKU:

POZADÍ NAŠÍ MYŠLENKY 

Registrace i přípravy na 3-2-1 VABANK jsou v plném proudu, startovní listina se pomalu plní, za což jsme převelice rádi! Největší diskusi kolem závodu vzbuzuje otázka defektu... Nejčastěji zaznívají dotazy, proč není sada na lepení jednou věcí, nebo proč tyto základní věci na opravu kola nejsou v povinné či volitelné výbavě, která se nezapočítává do oněch tří věcí. Důvod je prostý, chceme, abyste se na startu ocitli skutečně beze všeho. Abychom do závodu vnesli prvek hry, kdy musíte kalkulovat, jestli si při případném defektu poradíte spíše s pumpičkou, montpákami a lepením, nebo jestli vezmete duši, nebo jestli budete spoléhat na případnou nahodilou pomoc, na obchody, nebo na štěstí, že vás defekt nepotká a budete raději sahat po teplejší vrstvě oblečení či powerbance. Zkrátka abyste si museli umět s případným problémem poradit, abyste si uměli o pomoc říct, abyste dokázali překonat případný strach z toho, že se něco přihodí a vy na to nebudete připravení...

Sami moc dobře víme, jaké to je zažít všechno to, co nyní nabízíme vám. Odzkoušeli jsme si to totiž sami na sobě. Všichni tři, Péťa, Tom i Klára jsme velkými minimalisty a vezeme opravdu jen to nejnutnější... Tom v loňském roce dokonce jel závod 400ultra pouze s multitolem a závod Bohemia Divide s powerbankou a termofolií. Nic víc. Klára si základní věci na opravu kola s sebou vozí, ale popravdě, sama toho na kole moc neopraví, takže ani to, že věci s sebou máte, nemusí nic znamenat... Zkrátka víme, že i takto extrémně nalehko se dá jet, případně že se dá (téměř) každý problém na místě nějak vyřešit...

A kdyby to přece jen nešlo a vy jste zůstali s nepojízdným kolem někde uprostřed lesa, na kartičce se startovním číslem bude SOS telefonní číslo pro komunikaci s námi. 

Donesl se k nám rovněž dotaz, jak to chceme kontrolovat. Plán je takový, že před samotným startem by proběhla kontrola spočívající v tom, že každý závodník by přišel ukázat své tři věci a dostal by i prostor k tomu, aby krátce zdůvodnil, proč se rozhodl právě pro ně. Díky tomu, že nikdo nebude mít přeplněné brašny, kam by pak musel pracně vracet tyto věci, věříme, že to nebude pro nikoho nepříjemná obstrukce. Nijak více vás šacovat nebudeme, jednak věříme v ducha fair play a hlavně v to, že to děláte sami pro sebe, pro svůj vlastní zážitek.