SVATEBNÍ INFORMACE

K VESELCE KONANÉ V PÁTEK 19.4.2023

Milí svatebčané - závodníci, kamarádi, rodino,

náš velký víkend se pomalu blíží, a tak jsme dali dohromady podrobnější informace k tomuto velkolepému počinu. CO a PROČ se bude konat již víte, ale nevíte, JAKOU akci máte očekávat. Jak jsme již avizovali v pozvánkovém videu, bude to bikepackingová svatba jako řemen. Co si pod tím ale představit? Bikepacking [bajkpeking] v překladu znamená vícedenní výlety na kole, volnějším překladem je to ale taky úcta k přírodě, láska ke svobodě a radost z pohybu vlastní silou. Během bikepackingových výprav můžete čelit všemožným rozmarům počasí, kdy si musíte poradit bez jakéhokoli zázemí, trávíte čas v přírodě a jste zcela svobodní v tom, co se bude odehrávat, bez pravidel, že byste museli to či ono. A přesně takovou svatbu můžete očekávat. Kdyby náhodou vás napadla otázka "Proboha, proč?", tak zaprvé, oba jsme milovníci toulání se na kole a podobného dobrodružství, za druhé, přesně za takových podmínek při závodě dlouhém 1600 km jsme se poznali, zatřetí, svatba bude součástí cyklistického závodu 321 Vabank, jehož druhý ročník budeme s kamarádem Péťou Tichým v termínu svatby pořádat.

PS: Vzhledem k tomu, že nechceme mít z naší svatby Woodstock, nejsou tyto informace veřejně dostupné a budou fungovat jen pod odkazem, který vám byl zaslán.

MÍSTO SVATBY

Svatba proběhne na zelené louce v obci Kovanec u Mladé Boleslavi. Z tohoto místa budou závodníci v sobotu v 10:00 hod. startovat závod, sem se budou rovněž i vracet jakožto do místa cíle. Pokud nám to počasí dovolí, samotný obřad by proběhl v přírodě o pár kilometrů dál od samotného kovaneckého zázemí (které by bylo dostupné jak na kole, tak i autem). Pokud se nebude ženit jen Tom, ale i všichni čerti, nebudeme se nikam přesouvat a obřad proběhne na Kovanci. Vzhledem k tomu, že se jedná o louku bez budov, vody i elektřiny, vše budeme (stejně jako loni) zajišťovat. Proto nečekejte nic z tradiční veselky, vše bude uzpůsobeno podmínkám a taky vlastně i našim povahám, protože takto "ve vlastním rytmu" bez pravidel nás to vystihuje víc. :) 

ZÁZEMÍ

Vzhledem k tomu, že počasí v dubnu může být klidně i aprílové, budeme raději počítat s mokrou variantou. K dispozici bude posezení pod velkými stany, ohřívače a deky. Raději však volte oblečení tak, abyste měli co odkládat v případě horka, než aby vám pochybělo. V zázemí jinak bude zajištěna elektřina a toitoiky s umyvadly.

SPANÍ

Budeme samozřejmě rádi, když nebudete pospíchat a zůstanete s námi i přes noc. Vzhledem k omezeným možnostem a konceptu svatby bude i otázka spaní řešena bikepackingově, tedy formou vlastních stanů, které je možné postavit si přímo na louce, případně kousek dál, pokud byste preferovali více klidu. Další možností je spaní ve vlastním autě, v karavanu... Fantazii se meze nekladou a míst k zaparkování menších i větších vozů bude dostatek. Těm z vás, které tato možnost spaní nezaujala, jsme schopni domluvit ubytování v penzionech vzdálených do 10 km od konání akce. Jinak svatba bude netradiční i tím, že s námi budete moct zůstat celý víkend, pokud si nás či závodní atmosféru budete chtít užít trochu víc. Obřad proběhne v pátek odpoledne, my ale zůstaneme na Kovanci až do neděle, kdy se nám budou vracet poslední závodníci do cíle. 

OBČERSTVENÍ

A zase - nečekejte tradiční svatbu ani v otázce jídla. Nebude vývar s játrovými knedlíčky, nebude svíčková, nebude dort. Občerstvení bude probíhat formou rautů, kdy se budete moci sami obsloužit jídlem i nápoji. Bude připravené nealko, točené pivo, moravské víno, něco ostřejšího, káva, čaj. K jídlu je v plánu pečené maso, polévka, řízky, sekaná, tlačenka, utopenci, nakládané hermelíny, sádlo, ze sladké sekce pak svatební koláčky, perníčky, buchty. Bude možnost posedět u ohně a opéct si špekáčky a klobásky.

CO BY VÁS JEŠTĚ MOHLO ZAJÍMAT?

  • Jaký očekávat harmonogram? Přesný čas obřadu ještě upřesníme, ale počítáme s tím, že samotný obřad by proběhl v pátek cca ve 14:00 hod. Poté by následovala volná zábava, raut, posezení u ohně... Žádnou společnou či povinnou zábavu ani na minutu přesný rozvrh neplánujeme, prostě si to společně užijeme a budeme dělat, co budeme chtít a kdy budeme chtít. :)
  • Kdo bude oddávajícím? Jsme moc rádi, že naši nabídku přijal Honza Kopka, kamarád, pan cyklista a zakladatel závodu 1000 miles adventure, během kterého jsme se v roce 2021 seznámili. Nebýt Honzy, naše kroky, nebo spíše stopy jízdních kol, by se pravděpodobně nikdy neprotnuly.
  • Co si vzít na sebe? Jak jsme již uvedli v úvodu, budeme rádi, když si svatbu užijete tak, jak sami chcete a nebudeme vám k tomu určovat žádná pravidla, a to ani ve volbě oblečení. Vezměte si tedy to, v čem se budete cítit pohodlně a především v čem vám bude teplo, na barvě ani stylu nezáleží. Pokud byste přeci jen chtěli být kreativní, prozradíme, že svatba se ponese v přírodní / boho / hippie náladě.
  • A co děti? Budou si mít kde hrát... :) Necháme na vás, zda chcete své ratolesti vzít s sebou, nebo zda je necháte na hlídání. My provizorní dětský koutek zajistíme, ale zbytek už necháme na vás.
  • Jak to bude s hudbou? Hudbu budeme řešit tak, jak to máme nejraději. Namísto profi kapely jsme se rozhodli poprosit kamarády táborníky-kytaristy, zdali by s sebou nevzali své nástroje a sem tam nevyloudili nějaký ten tón na sladké dřevo, abychom si mohli u ohně hezky od plic zabékat. A to platí i pro vás ostatní, pokud hrajete na nějaký hudební nástroj, vezměte jej s sebou!
  • Jak řešit jídlo, pokud zůstanu do sobotu či neděle? Pokud s námi zůstanete přes noc, v sobotu ráno pro vás zajistíme snídani, ale až po 10. hodině, tedy poté, co závod odstartuje a závodníci se vydají na trasu. V místě akce budeme mít vlastní kiosek, kterým obstaráme snídani jak pro svatebčany, tak i pro závodníky, kteří dorazí na Kovanec až v sobotu ráno a nestihnou snídani doma. Kiosek bude na místě celý víkend, případně je možné občerstvit se či si zajet na nákup do vedlejších vesnic (v samotném Kovanci hospoda ani obchod není). Ti, co budou ubytovaní na penzionu, budu mít možnost kuchyně a přípravy vlastního jídla.
  • Čím nás obdarovat? Svou přítomností. :) Pokud byste však hledali nějakou inspiraci, rádi bychom po svatbě vyrazili na svatební cestu po Evropě, jak jinak než na kolech. Pokud byste nás tedy chtěli obdarovat i nějak materiálně, můžete nám přispět na tuto dobrodružnou výpravu.

CO ZAJÍMÁ NÁS?  

Prosíme vás o vyplnění krátkého formuláře, abychom zhruba věděli, s kolika osobami a na jak dlouho máme počítat. Pokud se vás další navazující otázky netýkají, nevyplňujte je a odešlete nám jen info, že se nezúčastníte, nebo že odjedete už v pátek domů. Děkujeme!

Termín: Prosíme o vyplnění dotazníku co nejdříve! :)