DO VABANKU DALEKO, A TAK SI TO ČEKÁNÍ ZKRÁTÍME, ŘEKLI JSME SI PŘED ČASEM. A KDYŽ SE K TOMU PŘIDAL FAKT, ŽE ZIMNÍCH CYKLISTICKÝCH ZÁVODŮ ČLOVĚK ABY LUPOU POHLEDAL, VZNIKLA KOSA. TAK TROCHU CYKLOKROS, TROCHU 24HODINOVKA, TROCHU MTB MARATON. A PŘEDEVŠÍM PŘÍLEŽITOST SETKAT SE S PŘÁTELI, PROBRAT PLÁNY NA NADCHÁZEJÍCÍ SEZONU A ZHODNOTIT TU MINULOU. VZHLEDEM K TOMU, ŽE ÚNOROVÉ PODMÍNKY MOHOU BÝT DOSTI OSTRÉ A MŮŽE BÝT FAAAKT KOSA, ZÁVOD SI ŘÍKAL O TENTO PŘÍZNAČNÝ NÁZEV...

START: 10. 2. 2024 V 10:00 HOD. MOŽNOST PŘÍJEZDU NA MÍSTO STARTU OD PÁTKU 9. 2. 2024 OD 17:00 HOD.

MÍSTO: NÁHLOV (OKRES ČESKÁ LÍPA). TRASA POVEDE SEVEROVÝCHODNÍ ČÁSTÍ BÝVALÉHO VOJENSKÉHO PROSTORU RALSKO, NECHVALNĚ PROSLAVENÉHO TĚŽBOU URANU. POJEDE SE PŘEVÁŽNĚ PO LESNÍCH A POLNÍCH CESTÁCH ZCELA MIMO KOMUNIKACE S CHEMICKÝM POSYPEM. VÍCE O NÁHLOVĚ A DALŠÍCH ZANIKLÝCH OBCÍCH RALSKA ZDE: 

STARTOVNÉ: 1500 KČ. V CENĚ JE ZAHRNUTO UBYTOVÁNÍ OD PÁTKU DO NEDĚLE - OMEZENĚ NA POSTELÍCH, ZBYTEK ZÁVODNÍKŮ NA ZEMI NA MATRACÍCH ČI VLASTNÍCH KARIMATKÁCH (SPACÁK VLASTNÍ). STARTOVNÉ DÁLE ZAHRNUJE OBČERSTVENÍ PO CELOU DOBU ZÁVODU. NA PÁTEČNÍ PŘEDSTARTOVNÍ POSEZENÍ BUDE ROVNĚŽ ZAJIŠTĚNO OBČERSTVENÍ (I PIVO :)), A TO ZA DOBROVOLNÝ PŘÍSPĚVEK. K DISPOZICI BUDEME MÍT VYTÁPĚNOU CHALUPU S WC, SPRCHOU... U OBJEKTU JE ROVNĚŽ MOŽNOST PARKOVÁNÍ.  

KAPACITA: 25 ZÁVODNÍKŮ.

URČENO PRO: GRAVEL, MTB, FATBIKE (VŠE V JEDNÉ KATEGORII).

VZDÁLENOST: 100-250 KM.

DÉLKA OKRUHU: 21-42 KM DLE AKTUÁLNÍCH SNĚHOVÝCH PODMÍNEK (V PŘÍPADĚ, ŽE NEBUDE SNÍH, BUDE PLATIT DELŠÍ VERZE). 

PŘEVÝŠENÍ JEDNOHO OKRUHU: CCA 500 M V PŘÍPADĚ KRATŠÍ TRASY, CCA 1000 M V PŘÍPADĚ DELŠÍ TRASY.

CHARAKTERISTIKA ZÁVODU: ZÁVOD SE POJEDE NA OKRUHU DLE TRASY NAHRANÉ V GPS. POČET OKRUHŮ BUDE ZÁVODNÍKŮM OZNÁMEN AŽ PO ODJETÍ PRVNÍHO KOLA, TAK, ABY ZÁVOD CELKOVĚ TRVAL CCA 24 HODIN. PO KAŽDÉM OKRUHU BUDOU MÍT ZÁVODNÍCI MOŽNOST OBČERSTVIT SE V ZÁZEMÍ, KDE BUDE PO DOBU CELÉHO ZÁVODU PŘIPRAVENÉ JÍDLO, PITÍ, SERVIS KOLA, MOŽNOST ZAHŘÁTÍ SE, ODPOČINKU... ABSOLVOVÁNÍ JEDNOHO OKRUHU BY NEMĚLO ZÁVODNÍKŮM ZABRAT V PRŮMĚRU VÍCE NEŽ TŘI HODINY. A I Z NEJVZDÁLENĚJŠÍHO MÍSTA OKRUHU TO V PŘÍPADĚ JAKÉHOKOLI PROBLÉMU DO ZÁZEMÍ NEBUDE VÍCE NEŽ 8 KM.

PRAVIDLA A PROPOZICE: ZÁVODNÍCI NEBUDOU MÍT TRACKERY, TUDÍŽ KAŽDÝ ZÁVODNÍK BUDE POVINEN PO ABSOLVOVÁNÍ ZÁVODU ODEVZDAT ZÁZNAM PROJETÉ TRASY. ABY BYL ZÁVODNÍK KLASIFIKOVÁN JAKO FINISHER, MUSÍ ODJET PO PRVNÍM KOLE STANOVENÝ POČET OKRUHŮ V ČASOVÉM LIMITU NEJPOZDĚJI 28 HODIN OD STARTU (TJ. DO NEDĚLE 14:00 MUSÍ BÝT V CÍLI). ZÁVODNÍCI SI MOHOU MEZI SEBOU NEOMEZENĚ POMÁHAT, STEJNĚ TAK JE DOVOLENO ČERPAT NAHODILOU POMOC. CÍLENÁ PODPORA JE ZAKÁZANÁ. TRASA VEDE MIMO OBYDLENÉ ÚZEMÍ, K DOPLNĚNÍ ZÁSOB ČI SERVISU KOLA BUDE SLOUŽIT POUZE ZÁZEMÍ ZÁVODU. TO, S ČÍM ZÁVODNÍK POJEDE A CO SI S SEBOU POVEZE, JE ČISTĚ NA NĚM. 

STORNO: DO 2. 2. 2024 VRACÍME 50 % STARTOVNÉHO. ZÁVOD SE USKUTEČNÍ ZA JAKÉHOKOLI POČASÍ.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ


STARTOVNÍ LISTINA

Startovní číslo                                Jméno a příjmení

Uhrazené startovné

6                                                         Martin Skála

Ne

18                                                        Petr Vaculík

Ne

24                                                       Jan Mika

Ano

25                                                       Vašek Janout

 Ne